Aktualności
Polsko-niemieckie spotkanie mieszkańców Gronowa
czwartek, 24 czerwca 2010 00:00

12 czerwca br. w Gronowie i Pławiu odbyło się coroczne spotkanie polsko-niemieckie byłych i obecnych mieszkańców Gronowa, Pławia i okolic Gminy Dąbie.

Było to 13 spotkanie, w tym Polacy brali w nim udział po raz dziewiąty. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Gronowie i Urząd Gminy w Dąbiu. Współorganizatorem ze strony niemieckiej dr Helmut Trunschke z Goyatz.

Więcej…
 
Sołtysi zjechali z całego powiatu
czwartek, 24 czerwca 2010 00:00

22 maja br. w Nowym Zagórze odbył się III Zjazd Sołtysów Powiatu Krośnieńskiego.

Spotkanie otworzyła Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska, która przyjęła na siebie trud organizacji zjazdu w tym roku. Następnie prowadzenie przejęła Sołtys wsi Brzeźnica Pani Lidia Wilencewicz oraz Sołtys Nowego Zagóru Henryk Dalidowicz. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście sołtysów z terenu całego powiatu, radnych powiatowych, wójtów i burmistrzów powiatu krośnieńskiego. Szczególnym gościem był inicjator zjazdów sołtysów w powiecie Pan Ryszard Maternia – sołtys Sarbii oraz Prezes Gminnego Koła Stowarzyszenia Sołtysów.

Więcej…
 
Szczawno 1945
czwartek, 20 maja 2010 00:00

8 maja 2010 roku minęła 65 rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji 25 kwietnia b.r. odbył się w Szczawnie "Piknik militarny" połączony z inscenizacją batalistyczną "Szczawno 1945".

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska, Radny Powiatowy Leszek Turczyniak, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczawnie, Rada Rodziców przy w/w szkole oraz Lubuskie Towarzystwo Rekonstrukcji Historycznej. Patronat nad całością objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński oraz Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jacek Hoff mann. Patronem medialnym był ogólnopolski miesięcznik "Odkrywca".

Więcej…
 
Uroczysta XL Sesja
poniedziałek, 19 kwietnia 2010 00:00

W szczególności podziękowała Państwu Krystynie i Leszkowi Turczyniakom za pomoc w rozwożeniu żywności w ramach programu Banku Żywności. Jak podkreśliła, wielu z inwestycji nie udałoby się przeprowadzić, gdyby nie wsparcie Posłanki Bożenny Bukiewicz oraz radnych powiatowych Pana Leszka Turczyniaka oraz Kazimierza Barczuka.

Po prezentacji radni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2009 oraz udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Dąbie pani Krystynie Bryszewskiej, na czym Sesję zakończono.

Więcej…
 
pierwsza poprzednia 31 32 następna ostatnia

Strona 31 z 32

Copyright © 2011 Leszek Turczyniak

Do góry

Projekt i wykonanie vector bee