Aktualności
Radny Leszek Turczyniak na sesjach w regionie
piątek, 21 grudnia 2012 00:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 grudnia radny wziął udział w sesji Rady Gminy w Dąbiu.Sesja dotyczyła uchwały budżetowej na 2013 r.połączona ze spotkaniem opłatkowym.

Tego samego dnia uczestniczył także w obradach XXX sesji Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

 
Budżet Województwa Lubuskiego na 2013 r. przyjęty
czwartek, 20 grudnia 2012 00:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 grudnia radni województwa lubuskiego uchwalili budżet na 2013 rok. Za przyjęciem budżetu zagłosowała większość radnych. - To zrównoważony budżet. Uwzględnia to, co najważniejsze dla Lubuskiego – mówiła marszałek Elżbieta Polak. Sesja odbyła się w winnicy „Stara Winna Góra” w Górzykowie i połączona była z tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem.

Więcej…
 
Czekamy na zastrzyk rozwojowy dla naszego regionu kompleksu energetycznego Gubin-Brody
wtorek, 18 grudnia 2012 09:57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po udanym spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki pamiątkowe zdjęcie w miejscu gdzie odbywają się konferencje prasowe wicepremiera i ministra gospodarki.

Stoją od lewej:

Adam Jaszewski, Leszek Turczyniak, Benedykt Szafrański, Jacek Hadada, Ryszard Kościesza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na konferencji prasowej w Warszawie padło mnóstwo pytań skierowanych do członków stowarzyszeń oraz radnego sejmiku L.Turczyniaka.

 

 

Do bardzo udanych zalicza się spotkanie w sprawie budowy kompleksu energetycznego Gubin-Brody w Ministerstwie Gospodarki ,do którego doszło 18 grudnia.W rozmowach wzięli udział prezesi stowarzyszeń ,,Na rzecz rozwoju Ziemi Gubińskiej"i ,,Zmienimy razem gminę Brody"oraz Leszek Turczyniak,Radny Województwa Lubuskiego.

 

Reprezentanci województwa lubuskiego przekazali nie tylko list. Leszek Turczyniak, Radny Województwa Lubuskiego wręczył naczelniczce wydziału zajmującego się finansowaniem górnictwa oraz węgla brunatnego i surowców energetycznych najnowszą Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego zawierającą listę inwestycji priorytetowych dla regionu,wśród których wymieniona jest budowa kompleksu energetycznego.

W rozmowach podkreślono,że jest to wyraz poparcia samorządowych władz województwa dla idei produkcji prądu na bazie węgla brunatnego na tym terenie,ponadto oba powiaty żarski i krośnieński również popierają przedsięwzięcie.

Uczestnicy rozmów otrzymali zapewnienie, że będą uczestniczyć w konsultacjach społecznych,które będą prowadzone w Ministerstwie Gospodarki w sprawie inwestycji górniczych w kraju.Dowiedzieli się również ,że polska gospodarka w bardzo dużej mierze opiera się na energii pozyskiwanej ze źródeł

konwencjonalnych - Usłyszeliśmy ,że energia odnawialna zastąpi w całości ,czy w 50 czy nawet w 40 proc. energię pochodzącą ze zródeł odnawialnych,dlatego węgiel brunatny musi być wydobywany-mówi Adam Jaszewski

 

 

źródło :Gazeta Tygodniowa

 
Świątecznie w Dąbiu
piątek, 14 grudnia 2012 00:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu odbyło się Spotkanie Wigilijne, wziął w nim udział radny województwa lubuskiego Leszek Turczyniak.

 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna ostatnia

Strona 9 z 32

Copyright © 2011 Leszek Turczyniak

Do góry

Projekt i wykonanie vector bee