Aktualności
Kolejna nowa droga w regionie
poniedziałek, 26 listopada 2012 00:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 listopada otwarto wyremontowany odcinek drogi gminnej w miejscowości Rybaki w gminie Maszewo. W uroczystości, zorganizowanej przez władze gminy, udział wziął radny województwa Leszek Turczyniak. Inwestycja została sfinansowana ze środków pochodzących z terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, nadzorowanego przez samorząd województwa lubuskiego.

 
Sejmik uchwala strategię rozwoju z kompleksem energetycznym Gubin Brody.
piątek, 23 listopada 2012 10:15

 

prezes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezes stowarzyszenia "Zmieńmy Razem Gminę Brody"

Adam Jaszewski dziękuje za wspieranie inwestycji radnemu

Leszkowi Turczyniakowi.

 

19 listopada 2012 przejdzie do historii regionu z powodu wpisania na listę kluczowych inwestycji „Budowa kompleksu wydobywczo-energetycznego Gubin Brody” w uchwalonej nowej „Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego” Taką decyzję podjęli radni sejmiku województwa lubuskiego

- Nie mamy żadnych wątpliwości, że to kluczowa inwestycja dla regionu. Proponujemy wpisać go na listę projektów kluczowych – powiedziała marszałek Elżbieta Polak przedstawiając propozycję radnym sejmiku. Czy ta sprawa wzbudziła, jakiekolwiek kontrowersje? Okazuje się, że żadne. Wręcz przeciwnie! Przewodniczący komisji gospodarki Robert Paluch z opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości apelował o utworzenie specjalnego departamentu w urzędzie marszałkowskim, który pomagał by inwestorowi. - Bez tej inwestycji nasz region nie ma szans rozwoju – dodał radny. Sprawa kompleksu pokazała, jak radni spierający się w różnych kwestiach w tej zachowali jedność. Nikt nie kwestionował w czasie wcześniejszych obrad komisji gospodarki wniosku o wpisanie „Budowy kompleksu” do inwestycji kluczowych dla regionu, który złożył radny Leszek Turczyniak.

- Musimy dać mocny sygnał inwestorowi, że jest tu mile widziany a poza tym innym inwestorom pokazać, że planujemy taką inwestycję – mówił Leszek Turczyniak. Wtórował mu były wicemarszałek z SLD Edward Fedko – ta propozycja nie podlega, żadnej dyskusji. Co ważne zapis, który ulokował inwestycję na 4 miejscu listy kluczowych projektów w województwie lubuskim otwiera niesamowitą szansę dla samorządów gminnych Gubina, Brodów oraz sąsiadów czyli Lubska na poprawę infrastruktury. Daje możliwości sięgnięcia po środki unijne i nie tylko na modernizację dróg ale w innych sferach infrastruktury. Jest to jednak zależne od warunku, jakim jest współdziałanie z PGE GUBIN w celu ustalenia kierunku działania i oddziaływania inwestycji. Dla włodarzy gmin oraz radnych jest to niesamowita szansa, która została stworzona dzięki przyszłej inwestycji grupy energetycznej PGE.


Źródło:wiadomościgubińskie.

 
Po listopadowej sesji - Strategia rozwoju województwa przyjęta
wtorek, 20 listopada 2012 18:49

 

 

 

 

XXXII sesja odbyła się 19 listopada. Radni pozytywnie zaopiniowali m.in. projekt strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2020 oraz Wojewódzki Program Budowy i Modernizacji Dróg Wojewódzkich na lata 2012-2020. Sejmik przyznał także tytuł "Honorowego Obywatela Województwa Lubuskiego" Edwardowi Dębickiemu, który od 1955 r. nieprzerwanie działa na rzecz tworzenia i popularyzacji kultury cygańskiej w Polsce i na świecie. Ponadto znaczna część obrad poświęcona była tematom związanym z lubuską służbą zdrowia.

 

 

Źródło:lubuskie.pl

 
Uniwersytet Trzeciego Wieku debatuje i świętuje
środa, 14 listopada 2012 00:00

13 listopada w zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim odbyła się konferencja pod hasłem "Ekspansja i rozwój Uniwersytetów Trzeciego Wieku kluczem wspólnoty". W spotkaniu udział wziął radny Leszek Turczyniak. Konferencja zwieńczyła obchody Roku 2012 - Rokiem UTW w Gminie Krosno Odrz. oraz uroczyste obchody V-lecia powstania UTW w Krośnie Odrz.

 
pierwsza poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna ostatnia

Strona 11 z 32

Copyright © 2011 Leszek Turczyniak

Do góry

Projekt i wykonanie vector bee