Czekamy na zastrzyk rozwojowy dla naszego regionu kompleksu energetycznego Gubin-Brody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po udanym spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki pamiątkowe zdjęcie w miejscu gdzie odbywają się konferencje prasowe wicepremiera i ministra gospodarki.

Stoją od lewej:

Adam Jaszewski, Leszek Turczyniak, Benedykt Szafrański, Jacek Hadada, Ryszard Kościesza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na konferencji prasowej w Warszawie padło mnóstwo pytań skierowanych do członków stowarzyszeń oraz radnego sejmiku L.Turczyniaka.

 

 

Do bardzo udanych zalicza się spotkanie w sprawie budowy kompleksu energetycznego Gubin-Brody w Ministerstwie Gospodarki ,do którego doszło 18 grudnia.W rozmowach wzięli udział prezesi stowarzyszeń ,,Na rzecz rozwoju Ziemi Gubińskiej"i ,,Zmienimy razem gminę Brody"oraz Leszek Turczyniak,Radny Województwa Lubuskiego.

 

Reprezentanci województwa lubuskiego przekazali nie tylko list. Leszek Turczyniak, Radny Województwa Lubuskiego wręczył naczelniczce wydziału zajmującego się finansowaniem górnictwa oraz węgla brunatnego i surowców energetycznych najnowszą Strategię Rozwoju Województwa Lubuskiego zawierającą listę inwestycji priorytetowych dla regionu,wśród których wymieniona jest budowa kompleksu energetycznego.

W rozmowach podkreślono,że jest to wyraz poparcia samorządowych władz województwa dla idei produkcji prądu na bazie węgla brunatnego na tym terenie,ponadto oba powiaty żarski i krośnieński również popierają przedsięwzięcie.

Uczestnicy rozmów otrzymali zapewnienie, że będą uczestniczyć w konsultacjach społecznych,które będą prowadzone w Ministerstwie Gospodarki w sprawie inwestycji górniczych w kraju.Dowiedzieli się również ,że polska gospodarka w bardzo dużej mierze opiera się na energii pozyskiwanej ze źródeł

konwencjonalnych - Usłyszeliśmy ,że energia odnawialna zastąpi w całości ,czy w 50 czy nawet w 40 proc. energię pochodzącą ze zródeł odnawialnych,dlatego węgiel brunatny musi być wydobywany-mówi Adam Jaszewski

 

 

źródło :Gazeta Tygodniowa

 

Copyright © 2011 Leszek Turczyniak

Do góry

Projekt i wykonanie vector bee