Sejmik uchwala strategię rozwoju z kompleksem energetycznym Gubin Brody.
piątek, 23 listopada 2012 10:15

 

prezes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezes stowarzyszenia "Zmieńmy Razem Gminę Brody"

Adam Jaszewski dziękuje za wspieranie inwestycji radnemu

Leszkowi Turczyniakowi.

 

19 listopada 2012 przejdzie do historii regionu z powodu wpisania na listę kluczowych inwestycji „Budowa kompleksu wydobywczo-energetycznego Gubin Brody” w uchwalonej nowej „Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego” Taką decyzję podjęli radni sejmiku województwa lubuskiego

- Nie mamy żadnych wątpliwości, że to kluczowa inwestycja dla regionu. Proponujemy wpisać go na listę projektów kluczowych – powiedziała marszałek Elżbieta Polak przedstawiając propozycję radnym sejmiku. Czy ta sprawa wzbudziła, jakiekolwiek kontrowersje? Okazuje się, że żadne. Wręcz przeciwnie! Przewodniczący komisji gospodarki Robert Paluch z opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości apelował o utworzenie specjalnego departamentu w urzędzie marszałkowskim, który pomagał by inwestorowi. - Bez tej inwestycji nasz region nie ma szans rozwoju – dodał radny. Sprawa kompleksu pokazała, jak radni spierający się w różnych kwestiach w tej zachowali jedność. Nikt nie kwestionował w czasie wcześniejszych obrad komisji gospodarki wniosku o wpisanie „Budowy kompleksu” do inwestycji kluczowych dla regionu, który złożył radny Leszek Turczyniak.

- Musimy dać mocny sygnał inwestorowi, że jest tu mile widziany a poza tym innym inwestorom pokazać, że planujemy taką inwestycję – mówił Leszek Turczyniak. Wtórował mu były wicemarszałek z SLD Edward Fedko – ta propozycja nie podlega, żadnej dyskusji. Co ważne zapis, który ulokował inwestycję na 4 miejscu listy kluczowych projektów w województwie lubuskim otwiera niesamowitą szansę dla samorządów gminnych Gubina, Brodów oraz sąsiadów czyli Lubska na poprawę infrastruktury. Daje możliwości sięgnięcia po środki unijne i nie tylko na modernizację dróg ale w innych sferach infrastruktury. Jest to jednak zależne od warunku, jakim jest współdziałanie z PGE GUBIN w celu ustalenia kierunku działania i oddziaływania inwestycji. Dla włodarzy gmin oraz radnych jest to niesamowita szansa, która została stworzona dzięki przyszłej inwestycji grupy energetycznej PGE.


Źródło:wiadomościgubińskie.

 

Copyright © 2011 Leszek Turczyniak

Do góry

Projekt i wykonanie vector bee